• Baymak e25 Arızası

    Baymak E25 Arızası

    Baymak marka kombi kullanıcıları baymak kombi E25 hata kodunun ekranda belirmesi durumunda maksimum sıcaklık sorunu olduğunu anlayabilirler. Kullanmakta olduğunuz kombinizin modeline göre değişecek olan hata kodları cihazda oluşan sorunu anlamamıza yardımcı olmaktadır. Farklı modeller için belirlenmiş olan kod seçenekleri değişmektedir. Bu nedenle kullanmış olduğunuz modele göre belirlenmiş olan kodlar üzerinden duruma müdahale edilebilir.

    Peteklerdeki vanaların kontrol edilmesi gerekir. En az üç peteğin vanasının açık olması gerektiğinden yapılacak olan kontroller sırasında buna dikkat edilmesi gerekir. 3 paradan daha az peteğin vanası açıksa kontrol edilerek açık olmasının sağlanması gerekir. Daha sonra kombi suyunun eksik olması söz konusu olabileceğinden Su basıncının kontrol edilmesi gerekir. 1 barın altında olması durumunda yükseltilmesi gerekir. İşlemleri tamamlanmasının ardından sorunun düzelmemesi halinde resetleme yapılarak cihazın yeniden çalışır duruma getirilmesi sağlanabilir.

    Baymak kombi modellerinin birçoğunda bu hata kodunu görebilirsiniz.Bunlar; baymak dolcevita, baymak lambert, baymak falke, baymak eco3 , baymak eco4, baymak eco5 gibi modellerinde görebilirsiniz.