• Vaillant F28 Arızası Nedir?

  Vaillant F28 Arıza Kodu

  Vaillant F28 arıza kodu çok sık görülen arızalar arasında yer almaktadır. Bu nedenle müşterilerin bu konu hakkında bilgi sahibi olması gerekir. İlk olarak arıza kodları hakkında kısa bir açıklama yapmak gerekir. Kombi ekranlarında görülen tüm arıza kodlarının farklı bir anlamı vardır. Vaillant kombiler akıllı teknoloji üretilmiştir ve bu arıza kodları sayesinde tüketiciye oldukça kolaylık sağlamaktadır. Bu sistem sayesinde cihazda meydana gelen arıza anıda ekrana yansır ve cihaz arıza konumuna geçer.

  Vaillant f28 Arıza Kodu Ne Anlama Gelir?

  Vaillant f28 arızası ateşleme oluşmadığı anlamına gelmektedir. Bu arıza kodunu gördüğünüz zaman ilk olarak yapmanız gereken cihazın reset düğmesine basmanızdır. Reset tuşu panelin üzerinde bulunan x alev işaretidir. Bu şekilde cihazınız, tekrar ateşleme denemesi yapacaktır. 3 deneme sonrası alev oluşmuyorsa F28 arızası ile karşı karşıya kalmışınızdır.

  Bu sorunu çözmek için ilk olarak kombiye haz gelip gelmediğine emin olmanız gerekir. Gaz yok ise arıza kodunuz F28 olur. Mutfaktaki ocağı açarak gaz gelip gelmediğine emin olabilirsiniz. Eğer ocak yanmıyorsa saya vanası kapatılmış olabilir. Aynı zamanda bölgede gaz kesintisi yaşanmış olabilir. Eğer bu sorunlar yoksa kombinizin yanında bulunan faz girişi vanasını kontrol etmelisiniz. Vaillant F28 arızası için kombi sahiplerinin yapabilecekleri bu şekildedir. Sorunun devam etmesi halinde olaya müdahale etmeden kombi servisi çağırmanız gerekmektedir.

  vaillant f28 arızası